Giriş Yap | Üye Ol Anasayfam Yap   Favorilerime Ekle    
 işlem yapılıyor...
 

 CFE SınavıSınav dili İngilizcedir.

Sınav 4 bölümden oluşmaktadır. Şüpheli finansal işlemler, Suistimalin hukuki dayanağı, İnceleme yöntemleri ile kriminoloji ve etik.

Sınav sorularının yaklaşık %90’ı “Fraud Examiners Manual”den çıkmaktadır.

ABD, Birleşik Krallık ve Kanada olmak üzere 3 versiyondan birisi seçilecektir. (Mevzuat kısmında değişiklikler vardır.)
Sınav, windows tabanlı bir program üzerinden verilmektedir. Dolayısıyla adaylar sınavı, kendi bilgisayarlarında alacaklardır. Sınav toplu bir merkezde vb. yapılmamaktadır. Sınavı alacağınız bilgisayarın gerekliliklerini lütfen önceden kontrol ediniz.

Sınavın tamamını tamamlamak yaklaşık 10 saatinizi alacaktır. Her bölüm için maksimum 2,6 saat vaktiniz olacaktır.

Her bölümde 125 soru vardır.

Her soru için 75 saniye cevaplama süreniz olacaktır.

Her oturumda bir bölümü tamamen bitirmek durumundasınız ancak 4 bölümü toplam 30 gün içerisinde tamamlamanız gerekmektedir.

İlgili bölümden başarılı sayılabilmek için o bölümdeki soruların en az %75’ini doğru cevaplamak zorundasınız.

Sınav sonucunda bilgisayarınızda cevaplarınız yer aldığı bir dosya yaratılmış olacaktır. Bu dosyayı ACFE’ye ileterek değerlendirme aşamasına geçebilirsiniz. 7 ile 10 iş günü içerisinde ACFE tarafından sınav sonucuna ilişkin bilgilendirme yapılacaktır. Geçilen bölümlerin notları açıklanmamakta ancak başarısız bölümlerin notları açıklanmaktadır. Başarısız olan bölümden / bölümlerden yeniden sınava girebilirsiniz. Ancak sınav geneli başarılı sayılabilmek için üst üste 3 denemede 4 bölümün de verilmiş olması gerekmektedir.
Bu yazıdaki veriler, www.acfe.com adresinden derlenmiştir. Tamamıyla bilgi verme amaçlı olup, adayların ilgili siteden güncel kurallara ulaşmaları gerekmektedir.

Adli Bilişim Zirvesi

Broşürü indir

Eğitim Kataloğu

CFE Etik Kodları

Arama