Giriş Yap | Üye Ol Anasayfam Yap   Favorilerime Ekle    
 işlem yapılıyor...
 

 Derneğin Kısa Tarihçesi


• 01.12.2007 tarihinde TAV Atatürk Havalimanı Airport Otel’de gerçekleştirilen ve 27 meslektaşımızın katıldığı toplantıda Derneğimiz’in kurulmasına karar verilmiştir.

• Yapılan toplantıda imzalanan kararlar, tüzük vb. dökümanların iletilmesiyle 10 Aralık 2007 tarihi itibarıyla derneğimiz resmi statüsüne kavuşmuştur.

• USIUD tamamen Türk mevzuatına göre kurulmuş ve tescil edilmiş bir dernektir. Bununla birlikte merkezi Amerika Birleşik Devletlerinin Texas eyaletinde bulunan ACFE(Association of Certified Fraud Examiners) adlı organizasyonun temsilcisi konumundadır.


Kurucu Yönetim Kurulu

( Soldan: Hakan Kantek, Tolga Aykaç, Altuğ Koraltan, Haşim Işık
Berat Ü.Becer, Wayne G.Anthony, Serdal Yıldırım )

• Türkiye’de ilk CFE’ lik sertifikası Haziran 2004 tarihinde ACFE tarafından verildi. 25 Haziran 2005 tarihinde sayısı 9 olan Türkiye’de bulunan CFE’ ler dernekleşme ve ACFE’ nin Türkiye temsilciliği ile ilgili ilk fikirleri düzenledikleri bir toplantıda tartıştılar. Derneğin ilk geçici yönetimi oluşturularak çalışmalara başlandı.Haziran 2006’da ACFE merkezi Türkiye temsilciliğini 124 sıra numarası ile kabul ettiğine dair mektubu hazırladı.

• USIUD vizyonu Soruşturma ve inceleme faaliyetlerinin yürütülmesinde, bu alanda çalışacak meslek erbabının yetişmesinde, soruşturma ve inceleme faaliyetleri ile ilgili etik ve hukuk düzeninin oluşturulması ve geliştirilmesi süreçlerinde ülke içinde öncü lider ve referans kurum kimliğini sağlamaktır.

Adli Bilişim Zirvesi

Broşürü indir

Eğitim Kataloğu

CFE Etik Kodları

Arama